Tynk maszynowy Caparol UNIVERSAL cementowo-wapienny 25 kg
   Tynk maszynowy Caparol UNIVERSAL cementowo-wapienny 25 kg

   Tynk maszynowy Caparol UNIVERSAL cementowo-wapienny 25 kg

   38,12 zł
   brutto

   Tynk maszynowy Caparol UNIVERSAL cementowo-wapienny to wszechstronny produkt, który sprawdza się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, co czyni go idealnym rozwiązaniem do różnych projektów budowlanych. Jego uniwersalne zastosowanie przekłada się na elastyczność i dostępność w różnych sytuacjach.

   130 szt.
   Ilość :
   • FACHOWE DORADZTWOFACHOWE DORADZTWO
   • NAJLEPSZE MATERIAŁYNAJLEPSZE MATERIAŁY
   • ATRAKCYJNE CENYATRAKCYJNE CENY
   • EKSPRESOWA DOSTAWAEKSPRESOWA DOSTAWA
   Uniwersalna moc natury: Caparol Universal - doskonały tynk cementowo-wapienny, spełniający najwyższe normy jakości. Twoje wnętrza i elewacje zasługują na to, co najlepsze !   Caparol Universal to doskonały wybór dla tynkowania zarówno wnętrz, jak i elewacji budynków. Ten lekki, biały, cementowo-wapienny tynk maszynowy oferuje szereg znakomitych zalet:   • Mineralna jakość: Caparol Universal to tynk stworzony z myślą o trwałości i naturalnym pięknie. Jego mineralna zaprawa cementowo-wapienna gwarantuje długotrwałą ochronę powierzchni.
   • Uniwersalność zastosowania: Niezależnie od tego, czy potrzebujesz odświeżyć wnętrza czy zabezpieczyć elewację budynku, Caparol Universal jest odpowiedni do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. To wszechstronność, którą docenisz.
   • Lekkość i łatwość aplikacji: Dzięki swojej lekkości, ten tynk maszynowy jest prosty w obróbce, co przyspiesza proces aplikacji. Oznacza to oszczędność czasu i pieniędzy.
   • Biały i estetyczny wygląd: Caparol Universal ma piękny, biały wygląd, który doskonale komponuje się z różnymi stylami architektonicznymi. Daje Twoim powierzchniom czysty, nowoczesny wygląd.
   • Normy jakości: Ten produkt spełnia rygorystyczne wymagania normy PN EN 998-1, co świadczy o jego wysokiej jakości i trwałości. Możesz mieć pewność, że inwestujesz w produkt, który dostarcza doskonałe rezultaty.


   Zastosowanie   • Tynkowania wewnątrz i na zewnątrz: Nadaje się zarówno do maszynowego, jak i ręcznego nakładania na powierzchnie wewnętrzne i zewnętrzne.
   • Tynkowania kategorii II i III: Doskonale sprawdza się jako tynk w kategoriach II i III, co obejmuje różnorodne rodzaje prac tynkarskich.
   • Tynki podkładowe: Jest idealny jako lekki tynk podkładowy, który można następnie pokryć wyprawami szlachetnymi lub tynkami dekoracyjnymi.
   • Wnętrza: Nadaje się do stosowania w każdym rodzaju pomieszczeń, co obejmuje zarówno przestrzenie mieszkalne, jak i komercyjne.
   • Elewacje: Caparol Universal można używać do wykonywania elewacji budynków, co zapewnia trwałą ochronę i estetyczny wygląd.
   • Podłoża: Zaleca się jego użycie na nośnych podłożach, takich jak podłoża ceramiczne, silikatowe, betonowe, keramzytowe oraz na ścianach z bloczków z betonów komórkowych. Nadaje się także do nakładania na istniejące nośne podłoża starych tynków wapiennych lub cementowo-wapiennych klasy reakcji na ogień co najmniej A1. To produkt wszechstronny i godny zaufania do wielu różnych zastosowań.


   Właściwości


    

   • Uniwersalność zastosowania: Ten produkt nadaje się zarówno do prac wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, co sprawia, że jest wszechstronny i przydatny w różnych projektach.
   • Lekki z dodatkiem perlitu: Dzięki zawartości perlitu jest lekki, co ułatwia aplikację i zmniejsza obciążenie struktury powierzchni.
   • Hydrofobowy: Caparol Universal ma właściwości hydrofobowe, co oznacza, że skutecznie odpycha wodę, co może pomóc w utrzymaniu powierzchni w dobrej kondycji.
   • Biały, przypominający tradycyjny tynk cementowo-wapienny: Produkt ten zachowuje estetyczny, biały wygląd charakterystyczny dla tradycyjnych tynków cementowo-wapiennych, co dodaje elegancji projektom.
   • Doskonale paroprzepuszczalny: Caparol Universal pozwala na naturalną przepuszczalność pary wodnej, co może pomóc w utrzymaniu zdrowego klimatu wewnątrz i na zewnątrz budynku, poprawiając komfort użytkowników.


   Dane techniczne

    

   Gęstość nasypowa

   ok.1,28 kg/dm3

   Przyczepność do podłoża dla grubości warstwy tynku 12 mm

   min.: 0,1 N/mm2 - FP: B

   Wytrzymałość na ściskanie

   ok. 3,0 MPa

   Współczynnik nasiąkliwości wodą

   w < 0,4 kg/(m2 · h0,5)

   Konsystencja

   sucha zaprawa

   Wielkość opakowań

   Worek 25 kg

   48 worków na palecie = 1200 kg.   Barwa

   Biała.

   Możliwość barwienia fabrycznego w ograniczonej palecie kolorystycznej na zapytanie.

   Składowanie

   W pomieszczeniach suchych na drewnianych rusztach (paletach). Chronić przed wilgocią.

   Okres trwałości w oryginalnie zamkniętym opakowaniu przy prawidłowym składowaniu: 12 miesięcy.

   Caparol
   C831596
   130
   Zastosowanie
   uniwersalne
   Kolor
   biały
   Typ produktu
   tynk

   16 innych produktów w tej samej kategorii:

   Tynk maszynowy Caparol UNIVERSAL cementowo-wapienny 25 kg

   Tynk maszynowy Caparol UNIVERSAL cementowo-wapienny 25 kg

   38,12 zł
   brutto