Tynk mineralny Caparol Capatect Mineral-Leichtputz 139 K15 baranek
   Tynk mineralny Caparol Capatect Mineral-Leichtputz 139 K15 baranek

   Tynk mineralny Caparol Capatect Mineral-Leichtputz 139 K15 baranek

   62,04 zł
   brutto   Tynk mineralny Caparol Capatect Mineral-Leichtputz 139 K20 "Baranek" to produkt, który łączy w sobie estetykę, trwałość i łatwość aplikacji. Dzięki swoim zaletom nadaje elewacji budynku niepowtarzalny wygląd i zapewnia ochronę przed warunkami atmosferycznymi, co czyni go doskonałym wyborem do różnych projektów architektonicznych.

   Ilość :
   • FACHOWE DORADZTWOFACHOWE DORADZTWO
   • NAJLEPSZE MATERIAŁYNAJLEPSZE MATERIAŁY
   • ATRAKCYJNE CENYATRAKCYJNE CENY
   • EKSPRESOWA DOSTAWAEKSPRESOWA DOSTAWA
   Capatect Mineral-Leichtputz 139: Nowoczesny Tynk Mineralny o Wyjątkowej Lekkości

   Tynk mineralny Caparol Capatect Mineral-Leichtputz 139 K20 "Baranek" to wyjątkowy produkt, który wyróżnia się wieloma zaletami, czyniąc go doskonałym wyborem do wykończenia elewacji budynków.   Oto kilka głównych korzyści z korzystania z tego tynku mineralnego:   • Lekkość i wydajność: Tynk jest lekki, co ułatwia jego aplikację i zmniejsza obciążenie na elewacji budynku. Jednocześnie jest bardzo wydajny, co pozwala na pokrycie większych powierzchni bez konieczności częstego uzupełniania materiału.

   • Wyjątkowy wygląd: Produkt ten charakteryzuje się unikalnym wyglądem, który nadaje elewacji elegancki i naturalny wygląd. Tynk jest dostępny w różnych kolorach i strukturach, co pozwala na kreatywne projekty architektoniczne.

   • Odporność na warunki atmosferyczne: Tynk mineralny Caparol Capatect Mineral-Leichtputz 139 K20 jest odporny na wpływ czynników atmosferycznych, w tym deszczu, śniegu, promieniowania UV i zmiennej temperatury. Dzięki temu elewacja pozostaje piękna i trwała przez długi czas.

   • Dobra przyczepność: Produkt ten doskonale przylega do różnych podłoży, takich jak tynki, beton, cegły i wiele innych. Zapewnia stabilność i trwałość powłoki.

   • Wysoka przepuszczalność dla pary wodnej: Tynk mineralny pozwala na swobodną cyrkulację pary wodnej, co sprzyja utrzymaniu odpowiedniego klimatu wewnątrz budynku i minimalizuje ryzyko kondensacji.

   • Ekologiczność: Produkt ten jest przyjazny dla środowiska, co jest ważne z punktu widzenia zrównoważonego budownictwa.

   • Łatwa aplikacja: Tynk jest stosunkowo łatwy do aplikacji, dzięki czemu można go używać zarówno w profesjonalnych projektach budowlanych, jak i w pracach wykonywanych przez hobbystów.   Zastosowanie


   • Tynki mineralne-lekkie, dostarczane w stanie suchym i gotowe do użycia po dodaniu wody, są dekoracyjne i posiadają charakterystyczną fakturę przypominającą strukturę skóry baranka. Znajdują one zastosowanie jako warstwa wierzchnia w systemach ociepleń, takich jak Capatect EPS i MW, a także mogą być stosowane na surowym betonie, istniejących tynkach mineralnych oraz tynkach podkładowych z grupy PII i PIII.

   • Warto zaznaczyć, że tynki Capatect Mineral Leichtputz 139 są składnikiem krajowych systemów ociepleń, które posiadają krajowe Oceny Techniczne, takie jak Capatect EPS i Capatect MW.

   • Należy jednak unikać stosowania tego tynku na powierzchniach, które wykazują wykwity solne. Ponadto, nie jest odpowiedni do zastosowania na podłożach wykonanych z tworzyw sztucznych lub drewna.


   Właściwości   • Produkt jest niepalny i może być bezpiecznie używany w systemie Capatect MW z płytami termoizolacyjnymi z wełny mineralnej, co zapewnia ochronę przed ogniem.

   • Posiada NRO (Nie Rozprzestrzenia Ognia) w systemie Capatect EPS z płytami termoizolacyjnymi z polistyrenu ekspandowanego (EPS), co oznacza, że nie rozprzestrzenia ogień.

   • Jest bardzo przepuszczalny dla pary wodnej, co pozwala na swobodną cyrkulację pary wodnej przez powłokę, co jest korzystne dla regulacji wilgotności wewnątrz budynku.

   • Dzięki obecności lekkich wypełniaczy jest łatwy w obróbce, co ułatwia jego aplikację i formowanie na powierzchni.

   • Jest bardzo wydajny, co oznacza, że ma niskie zużycie materiału, co przekłada się na ekonomiczność i oszczędność.

   • Produkt jest przyjazny dla środowiska, co jest ważne z perspektywy zrównoważonego budownictwa.

   • Zawiera spoiwo w postaci białego cementu i białego wapna hydratyzowanego, a także niewielką ilość dodatków organicznych.

   • Dodatkowo, zawiera substancje uszlachetniające, które zwiększają hydrofobowość, ułatwiają obróbkę oraz poprawiają przyczepność materiału do podłoża.

   Nr produktów Faktura Uziarnienie (mm) Zużycie ok. (kg/m2)
   Capatect Mineral Leichtputz 139 K15 baranek 1,5 2,1
   Capatect Mineral Leichtputz 139 K20 baranek 2,0 2,5

   *Przedstawione ilości zużycia stanowią jedynie przybliżone dane orientacyjne i nie uwzględniają ewentualnych strat podczas aplikacji. Należy także wziąć pod uwagę, że rzeczywiste zużycie może różnić się w zależności od specyficznych warunków na danym obiekcie oraz technik nakładania materiału.
   Dane techniczne

   Wielkość opakowań

   Worek 25 kg

   Barwa

   Biała naturalna.

    

   Stopień połysku

   Matowy

   Konsystencja

   sucha zaprawa   Grubość ekwiwalentnej warstwy powietrza równoważna dyfuzji SdH2O

   0,07–0,30 m wg DIN EN ISO 7783-2

   Absorpcja wody spowodowana kapilarnym podciąganiem wody

   W ≤ 0,5 kg/m2 po 24 h, wg DIN 1609

      Zalecane malowanie farbami   Capatect SI Fassadenfinish, Sylitol-Finish, Muresko, ThermoSan, Amphisilan, CarboSol.

   Kolory o współczynniku jasności < 20 nie nadają się do stosowania na systemach dociepleń Capatect.

   Składowanie

   Przechowywać jak produkty zawiera- jące cement lub wapno w suchym miejscu, nie narażać na działanie wilgoci. Składować do 12 miesięcy.

   Caparol
   C99534
   93
   Zastosowanie
   do elewacji
   Faktura
   baranek
   Uziarnienie
   1.5 mm
   Zużycie
   ok. 2,3 - 2,8 kg/m2
   Typ produktu
   tynk

   16 innych produktów w tej samej kategorii:

   Tynk mineralny Caparol Capatect Mineral-Leichtputz 139 K15 baranek

   Tynk mineralny Caparol Capatect Mineral-Leichtputz 139 K15 baranek

   62,04 zł
   brutto